Menu
Categories
34. Zły nastrój, czyli dlaczego zmieniono strojenie z 432 Hz na 440 Hz
1 stycznia 2013 Rozmowy z JAMem

Nastał nowy rok, a z nim nastąpiła nowa świadomość. Przynajmniej u mnie. Ostatnio wiele osób skarży się na zły nastrój i ogólne samopoczucie, ale nie mogą znaleźć jego przyczyn. Jakby brało się ono z niczego, bo nawet pogoda się do tego nie przyczynia. Jednak nie jest to tak bardzo tajemnicze zjawisko. Ma ono związek z tzw. rezonansem Schumanna, który jest znany jako puls Ziemi i od dawna wynosił ok. 7,83 Hz, czyli cykli na minutę. Jednak od lat osiemdziesiątych XX wieku częstotliwość ta zaczęła się zwiększać i obecnie wynosi około 12 Hz i rośnie. Osoby, które urodziły się i długo żyły w „starej” częstotliwości, a które nie przystosowały się do „nowej”, teraz odczuwają dyskomfort. Ale jak można się przystosować do tej zmiany? Czy istnieje jakiś sposób?

– Oczywiście, że istnieje. – JAM strzepnął z ramienia resztkę sylwestrowego konfetti i zdjął z głowy szpiczastą czapeczkę złotego koloru.

– Zaraz, zaraz! – zdziwiłem się. – Wygląda na to, że gdzieś balowałeś, podczas gdy ja latałem po cmentarzu i robiłem zdjęcia fajerwerkom puszczanym ze świętej Anki. Gdzieś ty był?

– Ha! Gdzie ja byłem, to się nawet najstarszym fizjologom nie śniło! – odparł z rozrzewnieniem w głosie i wziął mandarynkę ze stołu. Już chciałem go dalej wypytywać, ale zaniechałem. W tej chwili miałem ważniejsze rzeczy w głowie.

– To co z tym sposobem? – zapytałem.

– To bardzo prosty sposób. Zauważ, że zmiana częstotliwości Ziemi wpływa na wszystko, co się na niej znajduje. Również na zwierzęta i rośliny. Jednak nie zanotowano jakiegoś nadmiernego usychania lasów, czy umierania zwierząt. Nie dostrzeżono nic, co byłoby nienaturalne w zachowaniu zwierząt czy roślin. Tylko niektórzy ludzie skarżą się na złe samopoczucie, ospałość, otępienie.  Oni nie mogą się dostosować do zmiany częstotliwości Ziemi, gdyż hołdują starym stereotypom.

– Nie rozumiem…

– Chodzi o to, że większość ludzi ma wyłączoną aktualizacje swojego „oprogramowania” i ich systemy zawieszają się, kiedy otoczenie się zmienia. Oznacza to ni mniej, ni więcej, że, można tak powiedzieć, nie idą z duchem czasu. I nie chodzi tu bynajmniej o nowinki techniczne, ale że nie aktualizują się w swojej duchowości, że ich wiara, religia nie przynosi im satysfakcji, a tylko jest balastem, który muszą dźwigać. Oznacza to też, że mają w sobie dużo toksycznych myśli, spowodowanych brakiem wybaczenia i sobie, i innym. W tych ludziach nie ma pełnej radości, bo zawsze czymś się martwią. Jak nie swoją sytuacją, to losem członków ich rodziny lub losem znajomych. Są to pesymiści, malkontenci, zazdrośnicy, nerwusi, a także ogarnięci depresją. Są to ludzie, w których sercach zalegają pokłady złej energii, pokłady błędnych przekonań, którzy żyją nie tak, jak chcieliby, ale tak, jak środowisko społeczne wymaga. Ich wewnętrzna częstotliwość jest niska i nie ma w nich woli, ani ochoty na jej podniesienie, przez oczyszczenie swego wnętrza i zmianę światopoglądu. Nie chcą się aktualizować. Ziemia działa tu z premedytacją, bo podwyższa swoją częstotliwość, aby zmusić ludzi do przystosowania się. Jej też jest ciężko nosić na sobie osoby, które swym pesymizmem gryzą ją jak pchły. Jeśli ktoś nie chce zmienić swego myślenia, to odczuwa dyskomfort, słabość, gdyż jego częstotliwość już nie współgra z częstotliwością Ziemi. Tacy ludzie w krótkim czasie opuszczą Ziemię i to nie w owalnym statku kosmicznym, ale w bardziej kanciastym opakowaniu. Ziemia też ma prawo do radości i ma prawo się przed pasożytami bronić. Ona to też człowiek! Zwierzęta nie mają żadnych blokad i przystosowują się bezboleśnie. Podobnie rośliny. Wszystko jest wibracją. Skoro masz nieodpowiednią częstotliwość, to musisz opuścić Ziemię. Ona tu rządzi, a my korzystamy z jej gościny. Sorry Wodzu. Nie ma przeproś. Ale każdy ma szansę się zmienić. Każdy może przejrzeć na oczy i poszukać tych aspektów w życiu, które mu nie odpowiadają i je poprawić. Każdy może rozszerzyć swoje horyzonty postrzegania i każdy może dojrzeć, co w jego życiu jest nie hallo, a co do tej pory uważał za dogmat i nie odważył się tego zmienić. Niekiedy trzeba sporej odwagi, aby zburzyć mur w swojej świadomości, który tak pieczołowicie dla publicznego poklasku się budowało.

– Skoro mówisz poszerzeniu horyzontów, to właśnie dzisiaj u mnie nastąpiło kolejne i niejako znów przejrzałem na oczy. I muszę ci powiedzieć, że aż mnie gęsia skórka oblazła, gdym sobie uświadomił, co się na świecie dzieje.

– Opowiadaj – JAM założył nogę na nogę i sięgnął po czekoladę, która od wczoraj leżała na stole, a która miała zapewnić bogactwo w nowym roku. Oderwał kawałek białobrązowej słodkości i włożył do ust. Przyjemna słodycz rozeszła się i po nim, i po mnie. Wszak jesteśmy jednością…

– Od kilku dni zainteresowałem się dźwiękiem, jako nośnikiem informacji o stanie zdrowia człowieka. Przeczytałem artykuł o tym w necie i mnie to zaciekawiło. Potem szukałem informacji o uzdrawiających dźwiękach, a następnie dotarłem do informacji o częstotliwości strojenia instrumentów…

– Wiem, o czym będziesz mówił. O zmianie częstotliwości strojenia instrumentów z 432 Hz na 440 Hz.

– No tak. Ale nie chodzi mi tu o szczegóły, bo one dostępne są w Internecie. Nie znalazłem jednak odpowiedzi na zadawane pytanie, dlaczego tak zrobiono? Wiem, że rodzina Rockefellerów zabiegała o to w 1917 roku, ale ostatecznie świat zunifikowano w 1951 roku. Zatwierdzono standard strojenia instrumentów na 440 Hz. Nie będę się znów zagłębiał w szczegóły, tylko powiem, że dawna częstotliwość 432 Hz była przyjazna człowiekowi, podczas gdy nowa, 440Hz, jest szkodliwa. Kiedy dowiedziałem się, że w sprawę byli wplątani Rockefellerowie, czyli Iluminaci i że zmiana częstotliwości miała w całym świecie źle wpływać na ludzkość, to wszystko stało się dla mnie jasne. Szczególnie, gdy przypomniałem sobie nasz ostatni wpis na tym blogu: „Dlaczego jest ci źle, czyli jak nie dać się wydoić Reptilianom”. I ciarki mnie po plecach przeszły, jak to wszystko jest grubymi nićmi szyte. Rockefellerowie, czyli de facto Reptilianie w ich ciałach wymyślili sposób na wykorzystanie muzyki do negatywnego oddziaływania na ludzi. Nawet miła melodia może być szkodliwa, jeśli jest nagrana w tonacji 440 Hz, a nie w 432 Hz. W dobie radia, telewizji, Internetu ten sposób okazał się nadzwyczaj skutecznym w tłamszeniu ludzi, a tym samym pozyskiwaniu od nich „złej” energii. Świetnie zakamuflowana sprawa! Istny majstersztyk! Nikt by nie przypuszczał, że słuchając ulubionej piosenki można zdestabilizować swój układ odpornościowy, można nabawić się chorób, nie mieć szczęścia w miłości, mieć pecha w finansach i w innych dziedzinach. Wszystkie te sytuacje, to woda na młyn Reptilian, którzy w ten sposób zwiększają urobek dla swoich mocodawców. Znaczy to, że coraz więcej takich rzeczy wychodzi na jaw i od nas tylko zależy, czy zechcemy się temu przeciwstawić. Mamy jednak wolną wolę i sami możemy zdecydować, czy pozwolimy się zatruwać na różny sposób, czy wybierzemy zdrowy tryb życia. Nie tylko chodzi tu o jedzenie zdrowej żywności, czy picie zdrowej wody, ale nawet o słuchanie zdrowej muzyki. Znalazłem kilka stron w necie mówiących o zmianie tej częstotliwości. Tam też podane są przykłady utworów muzycznych nagranych w stroju 432Hz i tych w 440Hz. Starsi mogą mieć trudności w dostrzeżeniu różnic, ale dzieci i młodzież je wychwycą i wskażą na ten z niższą częstotliwością, jako milszy dla ucha. Ja przytoczę tu tylko jeden przykład z tej strony:

440 – Celine Dion – Power Of Love – 432

– Świetnie! Cieszy mnie, że na to wpadłeś – JAM był pod wrażeniem. – To oznacza, że coraz lepiej radzisz sobie z wszelkimi podpowiedziami, jakie do siebie przyciągasz. Coraz lepiej i dokładniej interpretujesz swoją rzeczywistość. Jest ok.

– Wpadłem teraz na pomysł, być może nie nowatorski, może już on gdzieś jest w realizacji, ale co myślisz o tym, aby rozpowszechnić ideę nie kupowania piosenek nagranych nie w tonacji 432Hz i nie słuchania audycji radiowych nadających w innym stroju. I w ogóle akcjach bojkotujących wszelkie tego typu produkcje. Bo to w końcu dla naszego dobra. Słuchamy radia, telewizję, kupujemy CD, słuchamy mp3… Za własne pieniądze zatruwamy siebie i swoich bliskich i to w bardzo perfidny sposób, który przypomina wiecznie uśmiechniętego Jokera z „Batmana”. Nie wszystkie utwory są szkodliwe, ale zdecydowana większość tak. Na tych „zdrowych” mogłaby być etykietka  „A 432Hz” i powoli pod presją społeczną, zły standard wyparłoby się z rynku. Byłby opór zapewne ze strony lobby farmaceutycznego, bo to on zarabia na naszym złym samopoczuciu, ale i z tym można sobie poradzić. Można samemu sobie konwertować utwory, ale na radio nie mamy wpływu, jeśli słuchamy go w pracy, czy gdzieś indziej. Możemy go tylko wyłączyć.

 

432 Hz

 

– I także ta sytuacja, – wtrącił JAM – wbrew pozorom, dzieje się dla dobra ludzi. Ci, co chcą, mogą rozmyślnie poprawić swoje życie, mogą poszerzyć swoją świadomość, swoją duchowość. Mogą w końcu zrobić coś naprawdę dla siebie. To szansa dla otwartych umysłów. Dla zamkniętych, to koniec świata. Oni nie wytrzymają tego i zejdą. Taka jest kolej rzeczy. Nawet złe moce działają dla dobra ludzkości, ale nieliczni potrafią to dobro dostrzec i dla siebie wykorzystać.

– Tyle, że pojawiła mi się pewna sprzeczność, której nie rozumiem – zastanowiłem się. – Na początku tego wpisu mówiłeś, że Ziemia zwiększa swoją częstotliwość, a ci, co mają niższą, to cierpią. Potem powiedziałeś, że zwiększenie częstotliwości strojenia instrumentów jest złe, bo lepsza jest niższa częstotliwość…

– To tak jak w korektorze graficznym, którym regulujesz dźwięk. Jeden suwak idzie w górę, a drugi w dół i uzyskujesz odpowiednie brzmienie utworu. To, że Ziemia ma obecnie częstotliwość ok 12Hz nie oznacza, że i twój organizm ma mieć taką samą wibrację. Załóżmy, że częstotliwość Ziemi jest bazową, a inne, muszą z nią współgrać. To tak pokrótce i bardzo ogólnikowo. Abyś mógł zrozumieć, jak to jest w rzeczywistości, powinieneś znów rozszerzyć swoje horyzonty. Ale wszystko w swoim czasie.

– Dobrze jest wiedzieć więcej i być świadomym siebie – stwierdziłem.

– Nie wszyscy chcą taki stan do siebie dopuścić, ale i oni maja prawo tak przeżyć swoje życie, jak chcą. Tyle, że lepiej żałować, że się coś zrobiło, niż że się czegoś nie zrobiło.

– Ponoć na łożu śmierci ludzie najbardziej żałują tego, czego nie zrobili, bo się bali…

– Nic nie dzieje się przypadkiem, a wszystko dla naszego dobra…

 

 

 

Tutaj możesz posłuchać utworów przestrojonych przeze mnie programem Audacity.

28 komentarzy
 1. Przypuśćmy że jakiś skrzypek zagrał gamę A dur na skrzypcach nastrojonych na A440Hz i nagrał; jakim cudem można zmienić strój tych skrzypiec na nagraniu? Nadmieniam że uczyłem się muzyki w klasie skrzypiec a z zawodu jestem projekrantem programistą. Pzdr

  • Można obniżając częstotliwość ich brzmienia np. programem Audacity lub innymi. Ludzie z wyczulonym słuchem zauważą od razu różnicę. Ale i ci, którym słoń nadepnął na ucho podświadomie będą się czuć lepiej słuchając tego stroju. Muzyka, która płynie z radia, a jest w stroju 440 Hz, pomimo że się nam podoba melodycznie, to i tak negatywnie wpływa na nasz organizm. Kropla drąży skałę…

 2. Interesujące...

  Witam, chciałbym się zapytać o jedną rzecz: jak sprawdzić strój utworu? Czy są jakieś narzędzia diagnostyczne mogące to sprawdzić?

  Od dłuższego czasu zastanawia mnie fenomen formacji Boards of Canada i to skąd u mnie pewne odczucia, których nie mam przy żadnym innym wykonawcy. Może to zasługa 432 Hz?

  • Nie wiem jak to można zrobić technicznie na gotowym już utworze i zgranym na dysk. Gdy mamy dostępne fizycznie instrumenty, które brały udział w nagraniu, to sprawa jest prosta. Sprawdzamy do czego “stroją”. Ja mam osobistą przyjaciółkę, która ma wyczulone ucho i mi mówi, czy dany utwór jej pasuje, czy nie. Poza tym posiada jeszcze wnuczkę (albo wnuczka) który płaczem reaguje na utwór w 440 Hz. Stwierdzone to doświadczalnie . Gdy moja przyjaciółka puszczała “wnuczętowi” utwór w dwóch rodzajach stroju, w 432 Hz zawsze była radość… Ta sama piosenka, a radość zależy od subtelności 8 Hz….

 3. Mam podobne pytanie co ‘Interesujące’. Jak sprawdzić strój utworu ? Z tego co rozumiem program audacity daje nam możliwość zmiany częstotliwości danego utworu mp3, żeby jednak zmiana była wykonana poprawnie musimy znać częstotliwość utworu przed wprowadzeniem korekty. A cyfry, które pojawiają się w “oknach” rozumiem, że program podrzuca automatycznie (nie podaje rzeczywistej częstotliwości)

 4. Nie da się zmienić nagranego utworu i kropka.
  Trzeba nastroić instrument na ten strój i zagrać na nowo, ot jedeny możliwy sposób. Wszystko co np. jest na youtube 432Hz to lipa.

  • Da się, ale to nie będzie to, co zagranie go w naturalnym stroju. Nie do końca to lipa, bo wyczulone ucho czuje od razu lepsze wrażenia.

  • @Piotr Skomponować, nagrać, czy też zagrać istniejące już utwory w stroju 432 Hz to najlepsza opcja, ale konwertowanie robi robotę, muzyka po przestrojeniu działa kojąco, bardzo dobrze się mi tego słucha.

  • @Piotr Skomponować, nagrać, czy też zagrać istniejące już utwory w stroju 432 Hz to najlepsza opcja, ale konwertowanie robi robotę, muzyka po przestrojeniu działa kojąco, bardzo dobrze się mi tego słucha.

 5. Jest urządzonko firmy KORG i to niewiele kosztuje, około 200 zł.
  Nie pamiętam symbolu, ale ma parę przycisków skazóweczkę która idzie w lewo lub prawo do “db”. Ustawiamy daną częstotliwość i jeżeli skazóweczka się nie wychyla lub minimalnie podryguje to jest OK! 😉

  • @Wojox Aplikacją (bezpłatną, bez reklam) Tuner – DaTuner (Lite!) na androida również można bardzo dobrze sprawdzać utwory.

 6. dalej tego niejarze, po co komu zmieniac na 440Hz skoro lepiej niby na 432Hz? a co bedzie przy 423Hz, równie dobrze można zmieniac co 1 Hz ale nie wiem po co, wiem o broni sonicznej, o tym że rózne wymiary sier przenikaja ale sa na innej częstotliwości, tego tak samo nie jarze, to co przy 440 HZ mamy kontakt z tymi złymi a przy 432hZ z tymi dobrymi? to w takim razie ile Hz potrzeba żeby to była prawie że “Boska” muzyka? (bo to ponoć jeszcze parę wymiarów w górę i sie juz z nim nie przenikamy, tak jak z “niebem 432 Hz”) do tego z kąd mam wiedzieć co jest 432 a 440? nie mam zamiaru kupować urządzonek a siostra muzyk mówi ze cieżko takie coś odgadnąć bez odniesienia. Co to znowu kolejny żydowski plan jak nas zniewolić i się nas pozbyć? w koncu to oni niby sa wybrani i sadza że ziemia nalezy się im

 7. Mam nadzieję, że elektroniczne organy czyli disco polo mają częstotliwość 432 Hz?

 8. Co za bzdura. Każdy kto tworzył, tworzy lub będzie tworzył muzykę (wszelaką bo i tak prędzej czy później wszystko ląduje w DAW) wie, że tak wąski odcinek (w tym wypadku 440 hz), nie ma żadnego wpływu lub ma tak minimalny, że nie wyczuwalny. Ktoś kto pisze takie bzdury nigdy na oczy nie widział typowego Equalizera. Utwory gotowe nie są ”strojone” (co to w ogóle znaczy????) na 440 hz, bo niby jak to by miało wyglądać – już na masterze mocno podbita ta częstotliwość? Przecież nikt tak nie robi ! nawet gdyby tak robiono to i tak w dzisiejszych czasach już na etapie masteringu limiter wszystko prasuje ! Przykłady to oszustwo – po pierwsze ”drugie” są cichsze bo są cichsze i ktoś je najzwyczajniej ściszył. W DAW polecam (każdy może sobie ściągnąć darmowy), puścić zwykłą sinusoidę i kręcić gałeczką patrząc na Equalizer i…. jeśli 440 bardziej drażni to szybko się okaże, że im dalej tym dźwięk jeszcze bardziej daje się we znaki. Takie okolice 10khz i dalej wręcz do dzisiaj są wykorzystywane jako tortura na więźniach i faktycznie przez długi okres to i pewnie DNA się zrujnuje – bo ten pisk nie jest do wytrzymania. Natomiast siła dźwięku (gain) się nie zmienia. Ostatnia rzecz – ”dźwięki natury są zestrojone na 432”… To jest dopiero głupota. Polecam w rękę rejestrator i ponagrywać szum wiatru , morza, odgłosy ptaków i zwierząt i wrzucić to na EQualizer… Reasumując dwięk to chaos tak wielki, że to stwierdzenie pasuje do: ”Kolory na świecie zestrojone są do czerwonego” – czy ktoś by w to uwierzył???

 9. Ci którzy piszą przeciw to chyba nie mają ucha… przecież to słychać jak byk że 440Hz razi w uszy..to chyba goście z PO oglądali za długo tvn i są przestrojeni…

 10. Gość widzę, że nie wie co to częstotliwość ..432 nie stroi z 440 jak byk i na pewno nie podbijasz aż tyle na E….

 11. Czy jest jakaś aplikacja na windowsa, która w czasie rzeczywistym konwertuje utwory na 432 Hz?

  • Nie wiem, nie słyszałem, nie pomogę… Ale jak znajdziesz taką, to daj znać.

   • @Lolka Mam tę aplikację na telefonie i działa dobrze; od niedawna jest też aplikacja od tego samego dostawcy, która konwertuje do MI = 528 Hz a na konwertowanie ogromnej biblioteki w audacity nie mam chęci na razie, trochę utworów przestroiłem tym programem, jest to żmudna, monotonna i czasochłonna praca.

    @Jarkos Na windowsa nie znalazłem programu, chyba nie ma jeszcze takiego, ale pokombinowałem tak, że zainstalowałem na vista, na leciwym laptopie emulator androida, co ważne, z możliwością kopiowania do niego pików m.in. audio a na nim aplikację konwertującą do 432 Hz ze sklepu play. Komputer ledwo uciągnął ten emulator, lagi ogromne, zawieszenia, po wielu próbach udało mi się odtworzyć – skonwertować jeden utwór mp3 z zewnętrznego dysku. Gdy naprawię nowszy i dużo mocniejszy komputer, spróbuję wtedy na nim zrobić podobnie, myślę, że powinno to działać płynnie.

 12. Tu macie link jak skonwertować wiele plików na raz w Audacity
  https://www.youtube.com/watch?v=I47DfhmVztM
  Sprawdzałem działa.

 13. Przeróbka bez względu na to czy się spodoba nie będzie już oryginały się spodoba nie będzie oryginałem ale podróbą.

Dodaj komentarz
*