Spis treści
Spis Wpisów
Spis Wpisów

Każdy z nas zadawał sobie zapewne pytanie, gdzie mieści się jego Ja? Czy jest ono w sercu, w głowie, a może zupełnie gdzieś indziej. Skoro jednak mówimy “moje serce”, to w nim nasze Ja nie może być. Mówimy też “mój mózg”, czyli w nim nasze Ja też nie jest umiejscowione. “Moja dusza”, “moja Istota Wyższa”, “mój Bóg”, “mój świat”, “moja rzeczywistość”… Te stwierdzenia stawiają nasze Ja niejako na zewnątrz wszystkiego, gdyż do czego się nie odniesiemy, to możemy powiedzieć o tym “moje”. Nawet jeśli coś nie jest nasze, to i tak możemy stwierdzić, że jest to “mojego znajomego”, mojego przyjaciela”, “mojego wroga”, czy kogoś, kto nie jest “moim znajomym”. O czymkolwiek pomyślimy, to będziemy mieć na uwadze otoczenie w relacji z nami. Wiec gdzie jest nasze Ja? Kim tak naprawdę jesteśmy, skoro nawet nasza świadomość jest “nasza”. Dlaczego nie można jednoznacznie określić, gdzie znajduje się nasza istota i gdzie zaczyna się i kończy nasze jestestwo?

Watts

Dlatego, że żadne z nas nie istnieje jako indywidualny odosobniony byt, nie mający powiązania z niczym innym. Wszyscy składamy się z tego samego i wszyscy jesteśmy jednym. Jesteśmy połączeni i jednocześnie rozdzieleni. Woda rozlana do szklanek cały czas jest taką samą wodą. Jesteśmy częściami Oceanu Wszechrzeczy I Wszechistnienia. Nie było by nas bez niego, a jego bez nas. Ja jestem tobą, a ty mną. Wszystko jest wszystkim… Jesteśmy połączeni, zespoleni, przenikamy się wzajemnie…

Wszyscy jesteśmy Wszechistotą… “Ja” to tylko nakierowanie myśli na skupisko fraktali, które nas określają i umiejscawiają w przestrzeni względem innych manifestacji.

Zapraszam do przeczytania poniższego filmu:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*
Wnuczka Emilka
Jarkos YouTube
Jarkosowa Dusza
*
Prawo Przyciągania, the secret, galeria
"Prawo Przyciągania w praktyce"
"Pińczowskie Artały"
"Jarkos Foto Art"
"Jarkos Foto Art"
"Jarkos Foto Art"
Pińczowskie Artały
Prawo Przyciągania, the secret