Spis treści
Spis Wpisów
Spis Wpisów


Po niedawnej śmierci postaci serialu „Klan” Ryśka Lubicza, wszyscy fani pogrążeni są w żałobie. Lecą autentyczne łzy z ich oczu, choć postać jest fikcyjna. Przeżywają sytuację jego rodziny i nawet zastanawiają się, jak jego żona, Grażynka, sobie poradzi. Dlaczego tak się dzieje? Dlaczego ludzie utożsamiają się z takimi postaciami?

– Ta cała sprawa ma głębsze dno – JAM zaczął odpowiadać na moje pytanie. – Cała telewizja jest nastawiona na przyciągnięcie telewidza za wszelką cenę. Chwytają się różnych sposobów, aby to osiągnąć. Wiadomo. Większa oglądalność, to większe zyski z reklam. Ale nie tylko. Tu chodzi też o coś innego, z czego nawet niektórzy właściciele stacji telewizyjnych nie zdają sobie sprawy. Chodzi o zniewolenie umysłów ludzkich i zmanipulowanie ich do tego stopnia, aby uzyskać nad nimi pełną kontrolę. Telewizja, to potężna siła sprawcza. Może wmówić wszystko człowiekowi, który uwierzy w to, co zobaczy.

– A jaki to może mieć cel? I kto za tym stoi? – zaciekawiłem się.

– Wiesz doskonale, że wszystko dzieje się za sprawą myśli. Wielką ma potęgę myśl pojedynczego człowieka, a co dopiero miliardów, które myślą o tym samym. Taka siła może nawet unicestwić Wszechświat. Są byty, którym zależy na takim manipulowaniu ludźmi. Pomimo, że żerują na niskich wibracjach, czerpią z tego satysfakcję i są zadowolone. Wolą sprawiać problemy, niż je rozwiązywać. Łatwiej unieszczęśliwić ludzi, niż ich zadowolić. Bazują na historii, która przecież usiana jest tragicznymi wątkami. Wystarczy cos przypomnieć złego człowiekowi, a zaraz się nakręci i można nim manipulować. Te działania służą temu, aby ludzie zajęli się różnymi sprawami, tylko nie poznawaniem swojej mocy. Gdyby wszyscy ludzie nagle uświadomili sobie, że cały ich los jest tylko i wyłącznie w ich rękach, to obecny świat szybko by się zawalił. Przestały by istnieć religie, które scedowały wszelką moc w ręce wirtualnego Boga, a człowieka zrobiły tylko jego barankiem. Taki posłuszny i przestraszony baranek jest łatwym obiektem do manipulacji. Można z nim zrobić, co się chce do tego stopnia, że poświęci nawet swoje życie, dla takiej wspólnoty. Czy to w imię Allaha, czy Chrystusa człowiek gotów jest zabijać swoich bliźnich, tak bardzo jest opętany tymi „miłosiernymi” Bogami. Nie trzeba być wybitnie inteligentnym, aby tą oczywistą prawdę zauważyć. Wystarczy tylko sercem przyglądać się pewnym sprawom i jego głosu słuchać. Już kiedyś mówiłem, że Najwyższa Możliwa Wibracja pragnie tylko jak najwyższych wibracji, a te ze strachu się nie rodzą. Tylko człowiek świadomy swojej wartości może takie wibracje wyzwolić. To w człowieku jest siła. Prawdziwy Bóg składa się z wszystkich istot i to one budują jego wielkość. Tylko radosny człowiek wpływa pozytywnie na Boga. Nawet Ziemia niszczy tych ludzi, którzy nisko wibrują. Nawet ona nie chce ich nosić na sobie. Po co Bogu przestraszeni i umęczeni ludzie? Po co jakieś kary za grzechy, po co pokuty narzucone przez jakiś zewnętrzny system? Człowiek ma być szczęśliwy, a nie cierpieć. Jeśli popełnił jakiś błąd, to sam się z niego musi rozgrzeszyć i sam wybaczyć sobie. Mądry naprawia błąd przez niepopełnianie go więcej. Wszelkie cierpienie oddala nas od Boga, który jest Najwyższą Możliwą Wibracją, budowaną z poszczególnych istnień. I to nie Bóg decyduje o naszym życiu, tylko my sami. Nawet ten, kto boi się boga i uważa Go za coś lepszego, nie wzniesie się w swej wibracji. Każdy człowiek jest równy Bogu, bo jest jego częścią. Tylko takie myślenie pozwoli żyć bez trosk i radować się istnieniem na Ziemi. Jeśli człowiek wie, że jest równy Bogu, to może wszystko uczynić. O wiele prościej mu tworzyć dobro i o wiele łatwiej je rozprzestrzeniać. Każdy człowiek jest jak On nieograniczony, a wszelkie granice ludzie stwarzają w swoich mózgach…Kolor wadzy

– Jezusie Pacanoski – przerwałem. – Zwolnij trochę, boś się rozkręcił, a ja nie nadążam zapisywać. A co z Tym Ryśkiem Lubiczem?

JAM spojrzał na mnie zdegustowany, bo mu przerwałem w złym momencie. Choć nie było na stole gazety, to ją wziął i walnął mnie w głowę.

– Aleś ty jest paskudny! – skarcił mnie. – Czy ty musisz mi zawsze przerywać? Jak tak dalej będziesz robił, to te wpisy na blogu przybiorą formę moich monologów i nie pozwolę ci wypisywać twoich słów, a tylko moje. Tak że się zamknij i słuchaj. No i pisz to na laptoku.

– OK! OK… – stuliłem uszy po sobie i dalej pisałem te słowa.

– Tak jak powiedziałem, wszelkie ograniczenia ludzie robią sami w swoich umysłach. I to z własnej woli, bo nikt ich do tego nie może zmusić. Jednak człowiek woli słuchać innych, niż głosu własnego serca, własnej intuicji. I tak się programuje. Jeśli mu powiedzą, że twarożek ze szczypiorkiem jest przyczyną raka, to za kilka miesięcy więcej ludzi umrze na raka, oczywiście z tych, którzy twarożek jedli. Jeśli powiedzą, że najlepszy na odchudzanie jest koci wrzask pozyskany podczas marcowania się kotów, to część ludzi zrobi wszystko, aby ten specyfik pozyskać. Ogólnie rzecz biorąc ludzie bardziej wierzą innym, niż sobie i dlatego poddają się zniewoleniu. A przez to cierpią. Ludzki umysł jest absorbowany i zamęczany bzdetami, aby nie uświadomił sobie, że to on jest w tej rzeczywistości panem. Ludzie zamiast czcić Boga w sobie, czczą mnóstwo innych stworów. Ale jak zwykle każdy człowiek ma wolną wolę i to on decyduje, co dla niego najlepsze. I każdy ma prawo myśleć, co chce o swojej rzeczywistości. Każdy człowiek ma prawo wierzyć, w co chce, byle to mu sprawiało radość. Ale należy pamiętać, że to, co dobre dla ciebie, niekoniecznie będzie służyło sąsiadowi. Telewizja, prasa i inne tego typu środki zniewalania, bazują na ludzkim strachu i dzięki temu mogą manipulować ludźmi. Nie wszystko jest prawdą, co usiłuje nam się wmówić. Bo niekiedy nawet prawda może być nieprawdą. Człowiek „normalny” widzi kolor niebieski, jako niebieski. Daltonista może go widzieć, jako szary. I gdzie tu jest prawda? Śmierć Ryśka Lubicza, Hanki Mostowiak, to wykorzystanie sytuacji do zmanipulowania uczuciami ludzkimi. Ciekawe ile ludzi więcej umrze po tych zdarzeniach… Umrą szybciej na pewno ci, którzy tymi pierdołami się przejęli. Tak działa Prawo Przyciągania. Przyciągasz to, o czym myślisz. To co absorbuje twoją uwagę w telewizji, może, i zwykle to robi, odciągać cię od swego wnętrza. A tam skarb twój, gdzie serce twoje. Tak jak nóż może pomóc w życiu, lub je skaleczyć, tak samo religia może zadziałać. Wszystko zależy od naszej interpretacji i zrozumienia znaków. No dobra. Będzie już tego trajkotania.

– Ło matko! Na palcach odciski mi się od klikania porobiły! Ale w tytule napisałeś „Kto jest ojcem Pablito”. No to wyjaśnij, kto nim jest?

­– Chcesz wiedzieć kto jest ojcem Pablito? Przełącz się na bezpłatną naziemną…

– No to się dowiedziałem.

*
1 970 views
Wnuczka Emilka
Jarkosowa Dusza
*
Prawo Przyciągania, the secret, galeria
"Jarkosowe Malowanki"
"Jarkosowe Wschody i Zachody"
Jarkosowe Pińczowskie Zachodzenia
Pińczowskie Artały
Prawo Przyciągania, the secret